sobota
24. října 2020
20:00 hod.

VYPSANÁ FIXA

Pardubická rock - punková už pětadvacetiletá kapela na tour TY MÁŠ DOMA KVALITU! Vstupenky zakoupené na březnový termín zůstávají v platnosti.

Vypsaná fiXa má základy v rocku, obohaceném o prvky jiných žánrů; sama kapela se někdy označuje za pop punkovou. Vznikla v roce 1994 a hraje v sestavě:
Michal Mareda (Márdi) – zpěv, kytara, Milan Kukulský (Mejla) – kytara, Daniel Oravec (Mejn) – baskytara, Petr Martínek (Pítrs) – bicí. Výrazným prvkem skupiny jsou její básnické, surrealistické texty, které píše frontman Márdi. Pravděpodobně se inspiroval u Williama Saroyana - Tracyho tygr, Odvážný mladý muž na létající hrazdě – a v mnoha dalších knihách jako např. Sto roků samoty od Gabriela GarcíaMárqueze. Během roku 2007 spolupracovali na natáčení českého filmu Václav, který orámovala hudba z jejich tvorby. Zpěvák skupiny se ve filmu objevil i v epizodní roli. V roce 2012 spolupracovali na filmu Čtyři slunce. Dvacet let existence oslavili v roce 2014 albem Krásný smutný den a velkým narozeninovým turné. Další album Tady to někde je vydala kapela v únoru 2017. Na jeho podporu odjela velké turné (25 měst po ČR a SK), které vyvrcholilo ve vyprodaném Velkém sále pražské Lucerny. Tento legendární sál vyprodala Vypsaná fiXa již potřetí.
Letos slaví Vypsaná fiXa 25 let své hudební kariéry vydáním, v pořadí již devátého, studiového alba KVALITA a následným turné Vypsaná fiXa 25 let, které čítá na 15 koncertů po celé ČR.

Frontman Michal Mareda alias Márdi se věnuje i dalším projektům. Společně s bubeníkem VF a dalšími muzikanty dali vzniknout kapele Mixle v Piksle, skupině, která na základě zásadních dětských písní (Skákal pes, Ententýky, Běží liška, Holka modrooká ad.) zaranžovaných jako rock and rollové hity, se svědomitě snaží těm nejmenším dětem vštípit do života, jak se mají chovat na koncertech, co poslouchat a jak být fanoušky své oblíbené skupiny (www.mixlevpiksle.cz)

Mimo své domovské Vypsané fiXy píše texty pro jiné umělce (David Koller, Hana Zagorová, Doga, Václav Neckář) a skládá filmovou hudbu. Jeho písně zazněly ve filmech Bohdana Slámy (např. Čtyři slunce, Bába z ledu - http://bit.ly/2fiIJUt)Zahrál si i ve filmech (Alois Nebel, Klub osamělých srdcí).

Věnuje se i charitativní činnosti – na podporu pardubické Montessori třídy připravil spolu s dětmi na jejich texty album Planety Malého prince.  Výtěžek z alba jde právě na Montessori třídu.

Vypsaná fiXa - diskografie:
Brutální všechno (2001)
Bestiálně šťastní (2003)
Krása nesmírná (2005)
Fenomén (2007) – nominace na Anděla v kategorii "album roku - rock"
Klenot (2009) - širší nominace na Anděla v kategorii "album roku - rock"
Detaily (2011)
Krásný smutný den (2014) – nominace na Anděla v kategorii „kapela roku“
Tady to někde je (2017)
Kvalita (2019)
www.vypsanafixa.cz
PŘEDPRODEJ NA BARU 270 Kč DOSPĚLÍ / 270 Kč STUDENTI

KUP NYNÍ!
nejpozději jeden den předem
290 Kč DOSPĚLÍ počet vstupenek
290 Kč STUDENTI počet vstupenek
Koupit online vstupenky VYPSANÁ FIXA 24.10.2020 20:00

dospelí ... 0 ks
studenti ... 0 ks
celková cena ... 0

Tvůj email:
Vstupenky budou po zaplacení zaslány na vyplněný email. Jste-li členy fanklubu, nezapomeňte se nejdříve přihlásit, jedině tak můžete využít akční slevy.Předprodej v Klubu Na Rampě út-so od 18h, v Restauraci Pod Rampou po-pá 11-14 h


5-fixa.jpg7-fb-vf-onr2.jpg8-553491-250.jpg8-fixa2.jpg4-fb-vf-onr.jpg

+420 485 100 500 Naše provozovny:

Provozovatel

Sundisk s.r.o.

Sportovní a kulturní produkce Firemní akce (outdoor,teambuilding) Event marketing

Všechny naše provozovny: