pátek
7. února 2014
20:00 hod.

ZNOUZECTNOST ALA TROJOBAL

Směs punku, folku, šansonu, bigbítu a rocku s osobitými texty, to je téměř třicetiletá plzeňská kapela fungující stále v zakládající sestavě. A Déma a Caine se svými krátkými recitálovými sety. www.znc.cz

Znouzectnost vznikla již v roce 1986 v Plzni a během let se její tvorba vyvinula do formy, pro kterou fanoušci i hudební kritici marně hledají tu správnou „škatulku“. Jedná se o směs punku, folku, šansonu, bigbítu a rocku, s mnoha dalšími hudebními přesahy. Texty se pak vyznačující svou originalitou a osobitostí.

Ačkoliv Znouzectnost neokupuje titulní stránky barevných časopisů, těší se už řadu let velmi slušnému zájmu klubového i festivalového publika a inspirovala či ovlivnila i vznik a tvorbu dalších tuzemských hudebních skupin. Odehrála již hodně přes 2500 vystoupení a koncertní šňůry čítají zhruba 100 koncertů za rok. Příčinou velkého zájmu je zřejmě přirozené syrové a nevykalkulované pojetí písniček, kterého se kapela drží s poctivostí sobě vlastní.

Znouzectnost natočila třináct řadových alb (v současné době připravuje další) a dodnes funguje v zákládající sestavě.

Znouzectnost vystoupí v takzvaném „Trojobalu“, kdy v rámci koncertu vystoupí se svým sólovým setem kytarista Déma, vydávající nahrávky (povětšinou zhudebněné lidové pověsti z Plzeňska) pod hlavičkou „Démophobia“, a dále se svým sólovým písničkářským projektem (nejcharakterističtější popis by nejspíš byl - šansonové vystoupení s religiozním přesahem) bubeník Caine.


6-01.jpg