pátek
11. října 2013
20:00 hod.

ZRNÍ

Zrní je pětičlenná kladenská kapela, která spolu hraje už dvanáct let. Loni na podzim vydali třetí úspěšné album "Soundtrack ke konci světa" Styl? Něžný artbrut... Zrní jsou něco mezi Radiohead a Václavem Koubkem, mezi rychlým městem a mlžným lesem. Na české scéně jsou naprostým originálem.

Zrní je pětičlenná kladenská kapela, která spolu hraje už dvanáct let. Loni na podzim vydali úspěšné album, v pořadí třetí, Soundtrack ke konci světa. Něžný artbrut...

Zrní jsou něco mezi Radiohead a Václavem Koubkem, mezi rychlým městem a mlžným lesem. Na české scéně jsou naprostým originálem. Zvuk kapely je evidentně ovlivněný rodným industriálním Kladnem, táhlými volnými poli, i rychlými pohyby strojů. Jejich sdělení je velmi emotivní a naléhavé. Prochází od ponurých nočních ulic, plných zimy a strachu, až k naprosté euforii a fascinaci z maličkostí.
Ze Zrní na podiu sálá ohromná chuť hrát a zvát do svého osobitého světa. Zpívají česky.
Něžný artbrut. Dřevo, město, svaly, buchary. Zrní je hra, kladenskej uhelnej zen.

Jan Unger -zpěv, kytara, flétna
Jan Fišer - housle, zpěv
Jan Juklík -kytara, zpěv
Jan Caithaml -basová kytara, zpěv
Ondřej Slavík -bící, akordeon, beatbox, zpěv

Členové Akademie populární hudby zvolili kapelu Zrní za Objev roku 2012 v cenách Anděl 2012.
"Jsme Zrní. Něžný artbrut, kladenskej uhelnej zen. Na hudbě nás baví objevovat nový možnosti a kombinace. Hrát si, bejt spolu v hudební krajině, kterou společně vytváříme. Baví nás zkoumat, vyjadřovat a sdílet svý pocity. Většina našich písniček vzniká společnou improvizací. Hodně nás inspiruje příroda, její trvalý principy, krajina, lidová hudba, ale stejně tak vycházíme i ze současný, rychlý, elektronický doby, která přináší zvuky strojů, aut, měst, specifický lidský pocity a situace, i nový hudební možnosti. Zpíváme česky. Je nás pět. Hrajeme spolu od roku 2001 pořád ve stejnym složení. Hudbou chceme šířit chuť pozorovat, fascinovat se, brát život jako hru a velkej zážitek. Na outfit sere pes. Zrní je hra, kladenskej uhelnej zen."
Alba: 2012 - Soundtrack ke konci světa, 2011 - Hrdina počítačový hry jde do světa, 2009 - Voní
www.zrni.cz - tam najdete i pár videoklipů.


4_promo_jaro_2013_15.jpg