pátek
26. září 2014
20:00 hod.

ZRNÍ

Osobitá kladenská kapela, špička české alternativní muziky s novou deskou "Následuj kojota" .

Následuj kojota; tak se jmenuje v pořadí čtvrté album kapely Zrní. Na pultech se objevilo v září, dva roky od předchozí nahrávky Soundtrack ke konci světa. K vydání alba na podzim zahájilo koncertní turné po českých i slovenských klubech.

Kapela se během nahrávání opět spojila s producentem Ondřejem Ježkem ze studia Jámor, s nímž točila už zmíněné předchozí album. "Zvukově, nástrojově, aranžérsky je deska bohatší a hravější než ta minulá, víc na ní experimentujeme," představuje nahrávku zpěvák Honza Unger a dodává: "Kojot je na desce průvodcem. Významný zvíře mnoha indiánskej mýtů, šibalskej a prolhanej tvůrce vesmíru. Vede tě."

Kladenská sestava má za sebou tři řadová alba, nespočet vyprodaných klubů a cenu Anděl za Objev roku 2012. V kapele působí pět hudebníků: Jan Unger (zpěv, kytara, flétna), Jan Juklík (kytara, zpěv), Jan Fišer (housle, zpěv), Jan Caithaml (baskytara, zpěv), Ondřej Slavík (bicí, akordeon, beatbox, zpěv).

V Klubu Na Rampě jste je už mohli slyšet v říjnu loňského roku.

http://www.zrni.cz/

Kapela Zrní je koncertní špičkou, která vyprodává kluby a přináší mediální atraktivitu. V loňském roce nechyběla skupina na žádném z největších festivalů v zemi jako jsou České Hrady, Colours of Ostrava, JamRock, United Islands. Jejich projev je stejný jako jejich muzika. Osobitý, hypnotický, hutný, energický, uvěřitelný. Ačkoliv zpívají česky, jsou světoví.

Nevíte-li, co hrají, představte si bohémské housle plné něhy, tklivosti i dravosti, přidejte k tomu hravou kytaru, která zraje k dokonalosti, analytickou basu pulsující srdcem, která spolu s naléhavými bicími tvoří ideální pár a klukovsky jasný sebejistý hlas s projevem tak trochu psychadelického vizionáře. Okořeňte to beatboxem, elektronikou, harmonikou, flétnou a čirá Energie se vám vpije do hlavy a těla, a vy nevíte co dřív: zda sledovat to, že si kytara odskočila za bicí, bicí za harmoniku a zpěv buší zuřivě do kufru anebo si jen tak nezavřít oči a „pluje tmou, sám, tmou, pluje tmou.“

Diskografie:
Následuj kojota /12.9.2014/, Soundtrack ke konci světa /2012/, Kolik váží vaše touha (záznam hudby k tanečnímu představení) /2012/, Hrdina Počítačový hry jde do světa /2011/, Voní /2009/

Úspěchy kapely v posledních 2 letech
2014
(4.9.2014) Singl Království z nové desky Následuj kojota vystřelil v hitparádě Rádia 1 z novinky ihned na první místo. Poslechnou si ho můžete zde.

Zrní bude českýheadliner významné hudební události na podzim v Praze. Zveřejnění této informace proběhne v nejbližších dnech…

Dále je plánované nasazení písně Rychta (Soundtrack ke konci světa, 2012) do více než 100 amerických „radio college stations“.

 Účast na českých festivalech (Rock For People, Majálesy atd.). Koncertování v Belgii, Rumunsku, Švédsku a Polsku.

 Hýkal – 2. místo ve výroční hitparádě Rádia 1 Velká Sedma.

2013
Cena Anděl
- Objev roku 2012 (vítěz)

Cena Anděl - nominace na album roku - folk & country

Cena Anděl - nominace na album roku - alternativní hudba

Cena Anděl - nominace na skupinu roku (druzí o dva hlasy za Kryštof)

Cena Český Tučňák - vítěz kategorie Mladá hudba

Cena Apollo - nominace na album roku

Cena Vinyla - nominace na album roku

Radio Proglas - nejlepší deska roku 2012

Taneční představení roku – taneční představení se skupinou VerTeDance (Zrní hrají naživo hudbu složenou přímo na tělo pro představení)

 Vystoupení jako český headliner na United Islands pro 12.000 lidí a na Colours of Ostrava na Czech Stage (5.000 lidí – plná kapacita). Hraní v hlavních časech na větších českých festivalech. Koncerty v Polsku, Německu, Itálii.

 Online předprodej u našich partnerů:

www.evstupenka.cz


Online předprodej již skončil, vstupenky můžete nyní zakoupit za plnou cenu v den akce v Klubu Na Rampě 30 - 60 minut před začátkem akce u vstupu do sálu.4-zrni-promo-foto2-podzim-2013.jpg3-zrni-promo-foto3-podzim-2013.jpg0-zrni-promo-foto1-podzim-2013.jpg